Cisza, i wszystko jasne

1912220_749569548401418_8091209_nKamil Bednarek, który medialny rozgłos zyskał dzięki zajęciu drugiego miejsca w III edycji programu Mam Talent, nareszcie wystąpi w Kanadzie. Koncert odbędzie się 7 października w Opera House w Toronto.

Miejsce na podium w TVN-owskim show sprawiło, że debiutancki album zespołu Kamila, pt. „Szanuj”, wydany w listopadzie 2010 roku przez wrocławską firmę Lou & Rocked Boys, stał się prawdziwym bestsellerem. W grudniu osiągnął status Złotej Płyty, a w styczniu 2011 podwójnej Platyny. Łącznie nakład przekroczył już 75.000 egzemplarzy.

W styczniu 2011 grupa wyruszyła w długą trasę koncertową po całym kraju, która objęła największe polskie miasta, m.in. Warszawę (dwa sprzedane koncerty w Palladium), Wrocław (dwa koncerty w Kultowej), Łódź, Kraków, Katowice, Szczecin, Rzeszów

Młodzi muzycy spełnili swoje artystyczne marzenie, jadąc do legendarnego studia Boba Marleya „Tuff Gong” w Kingston na Jamajce. Przygotowali tam pięć własnych kompozycji z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reggae. W czerwcu 2011 ukazał się minialbum, o wymownym tytule „Jamaican Trip”, na którym dodatkowo pojawił się 50-minutowy film DVD z pobytu za Wielką Wodą.

Przez cały czas zespół dużo koncertował po całej Polsce, pojawiając się m.in. trzykrotnie na Festiwalu w Ostródzie (2011-13), dwukrotnie w Jarocinie (2011, 2013), jednokrotnie na Brzeszcze Rock Reggae Festiwal oraz na Przystanku Woodstock, gdzie w 2013 roku otwierał koncertem cały Festiwal. Pod koniec sierpnia 2012 roku formacja wystąpiła na reaktywowanym Festiwalu w Sopocie jako gość specjalny, wykonując łącznie pięć autorskich kompozycji.

W latach 2012-13 zespół wziął udział w koncertach Top Trendy w Sopocie. Równolegle powstawały nowe kompozycje, co zaowocowało wydaniem w listopadzie 2012 płyty „Jestem…”. Było to pierwsza w dyskografii młodego artysty pozycja, wydana pod szyldem Bednarek. Nowy album został ciepło przyjęty, zarówno przez krytyków, jak i publiczność. Utwory takie jak „Chodź ucieknijmy”, nastrojowa „Cisza” czy autorska wersja przeboju Marka Grechuty »Dni, których nie znamy« stanowią muzyczną wizytówkę wykonawcy.

W 2013 roku formacja po raz pierwszy występowała na Wyspach Brytyjskich, dając owacyjnie przyjęte koncerty, m.in. w Dublinie, Londynie, Manchesterze i Leeds.

Pod koniec roku 2013 zespół Bednarek zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej i pojawił się na Ogólnoświatowej Gali w Amsterdamie. W drugiej połowie października muzycy po raz pierwszy udali się na tournée po Stanach Zjednoczonych i zagrali w Nowym Jorku, Chicago oraz w Miami na Florydzie.

Największą siłą zespołu jest pozytywna energia, dobre, nadające wyrazisty charakter kompozycjom, gitarowe brzmienie. Występy na żywo tej formacji są energetyczne, spontaniczne i grane sercem, a nie tylko umiejętnościami, zaś sam Kamil Bednarek bawiący się muzyką, jest prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktu z publicznością, o czym będziemy mogli się przekonać już 7 października w Toronto.

AT

źródło www.wytwornia.pl

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *